چرا کسب و کارها به خدمات مشاوره وفاداری و وفادارسازی مشتریان نیاز دارند؟

 افزایش وفاداری، وفادارسازی و نگهداشت مشتریان تنها به میزان 5%، می تواند تا 95% سودآوری کسب و کار را اضافه کند! 

خدمات مشاوره وفاداری، وفادارسازی مشتریان و سودآوری کسب و کارها

مشاوره وفاداری وفادارسازی

کافه، رستوران، فست فود

مشاوره وفاداری وفادارسازی

سالن زیبایی و آرایشگاه

مشاوره وفاداری وفادارسازی

کلینیک پزشکی و دندانپزشکی 

مشاوره وفاداری وفادارسازی

تولید و عرضه پوشاک و فشن

مشاوره وفاداری وفادارسازی

باشگاه های ورزشی

مشاوره وفاداری وفادارسازی

استودیوی عکاسی 

مشاوره وفاداری وفادارسازی

کلینیک های دامپزشکی و پت شاپ

مشاوره وفاداری وفادارسازی

کسب و کارهای B2B 

فرآیند وفادارسازی مشتریان

تجربه و دانش تیم مشاورین ود، این امکان را ایجاد می کند تا با ارائه خدمات مشاوره ای خود، هر کسب و کاری را در مسیر خلق وفاداری مشتریان و وفادارسازی طولانی مدت آنها، راهنمایی و همراهی نماید، مشروط بر آنکه آن کسب و کار پتانسیل های لازم برای وفاداری را دارا باشد. مسیر کلی ایجاد وفاداریی مشتریان به برند، سه گام اصلی دارد:

مشاوره وفاداری وفادارسازی
 بررسی فرآیند های درونی

محصول و یا خدمتی که در هر مسب و کار به مشتری ارائه شده و در ازای آن وجه دربافت می شود، در یک فرآیند تکرارشونده، تولید می شود. این فرآیندها می توانند خشت اول وفادارساختن مشتریان هر کسب و کار باشند، که اگر این خشت کج باشد، ستون اعتماد و وفاداری بین مشتری و کسب و کار، هیچ زمانی شکل نخواهد گرفت. پس اولین گام، شناخت فرآیندهای کسب و کار است. گروه مشاوران ود با تیم کامل مشاورانی که درصنایع مختلف در اختیار دارد، می تواند جزییات فرآیندهای درونی کسب و کارها را بر اساس الزامات وفادارسازی مشتریان مشاهده و تحلیل نماید.

بینش مشتریان کسب و کار

درک صحیح خواست ها و نیازها و انتظارات مشتریان هر کسب و کار، و شناسایی عوامل موثر بر وفاداری آنها در فرآیند وفادارسازی نقشی کلیدی دارد که موفقیت هر برنامه وفاداری، به آن بستگی مستقیم دارد. از این رو با انجام تحقیقات کمی و کیفی و جمع آوری اطلاعات از بانک های داده موجود، تصویری دقیق از بینش مشتریان و عوامل وفادارکننده آنها بدست خواهد‌‌‌آمد. گروه مشاوران ود متشکل از تیمی از خبرگان تحقیقات بازاریابی است و از پس ذهن خودآگاه مشتریان کسب و کارها، ظریف ترین نکات را برای وفادارساختن آنان استخراج می کند.

بررسی فعالیت رقبا

هر کسب و کاری، خواه ناخواه، در هر زمینه ای با رقبایش مقایسه می شود. مشتریان آگاه، تمامی جنبه های عملکردی و احساسی برند ها را با هم مقایسه کرده و آن برندی را انتخاب می کنند که بتواند رضایت آنان را حداکثر سازد. از این رو بررسی فعالیت های رقبای داخلی و بهینه کاوی رقبای خارجی درحوزه وفادارسازی، شناخت جامعی نسبت به مسیر پیش روی کسب و کار ایجاد می کند. گروه مشاوران ود با تحلیل جامع بازارها، این امکان را برای کسب و کارها فراهم می کند.

تحلیل اطلاعات

کلیه داده‌ها و اطلاعاتی که از فاز شناخت بدست آمده است، باید در راستای اهداف برنامه وفادارسازی تجزیه و تحلیل گردد. تحلیل درست اطلاعات، منجر به نتیجه گیری صحیح و در پی آن، تصمیمیات درست خواهدشد. دانشی که در گروه مشاوران ود تجمیع شده است، وظیفه تحلیل دقیق و هدفمند اطلاعات را برای کسب و کارها انجام می دهد.

استراتژی وفاداری

استراتژی وفاداری، برنامه بلندمدت کسب و کار برای حداکثر کردن وفاداری مشتریانش است. این استراتژی هم راستا با استراتژی کلان کسب و کار بوده و بر اساس آن، استراتژی بازاریابی کسب و کار نیز باید بازنویسی شود. مبنای اصلی این استراتژی، اطلاعاتی است که از فاز قبلی جمع آوری شده است و در صورت اجرا، می تواند برای کسب و کار، یک نقشه راه موفقیت آمیز باشد. سالها تجربه گروه مشاوران ود در حوزه تدوین استراتژی برای کسب و کارهای مختلف، نقطه اتکای محکمی برای کسب و کارهایی است که با آن همراه شده‌اند.

برای وفادارساختن مشتریان هر کسب و کار، راه‌کارهای متفاوتی وجود دارد که هرکدام، مزایا و هزینه های خود را دارند. گزینش مناسبترین راه‌کار، باید بر اساس استراتژی وفاداری و بر اساس اقتضائات کسب و کار صورت پذیرد. گزنیش مناسبترین راه‌کار در کارگروهی متشکل از گروه مشاوران ود و مدیران کسب و کار صورت خواهد گرفت.

زیرساخت

هربرنامه و راه‌کار وفاداری، زیرساخت های متناسب با خود را نیاز دارد. این زیرساخت ها می تواند از جنس ملزومات برندسازی باشد و یا نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان، اما در هر حال باید با رویکردی بلندمدت و با دید سرمایه گذاری تهیه شوند تا بتواند نیازهای آتی کسب و کار را در حوزه وفاداری مشتریانش برآورده سازد. گروه مشاوران ود بواسطه سالها تجربه و اعتبار خود، مناسبترین گزینه های زیرساخت وفاداری را برای کسب و کارها تامین می کند.

آموزش

در بیشتر کسب و کارها، افراد شاغل در آن کسب و کار و زنجیره ارائه خدمت/محصول، نقش کلیدی در ایجاد وفاداری مشتریان به برند کسب و کار را دارند. از سوی دیگر درک اهداف کسب و کار برای وفاداری و آموزش صحیح برای وفادارساختن مشتریان، همواره چالشی برای کسب و کارهایی است که در این مسیر حرکت می کنند. گروه مشاوران ود با ارائه خدمات آموزشی توسط اساتید مجرب صنعت و دانشگاه، این چالش کلیدی را برای کسب و کارها حل می کند.

پیاده‌سازی و توسعه

 توجه به کوچکترین جزییات و در عین حال نگاه جامع نگر با توجه به استراتژی، از ضروریات قطعی موفقیت یا عدم موفقیت یک برنامه وفاداری است. گروه مشاوران ود با توجه به رسالت و تجربیات خود، در پیاده سازی برنامه وفادری کسب و کارها همراه آنان است و کلیه خدمات مورد نیاز اعم از ایجاد شبکه پاداش های بین کسب و کارها، توسعه راه‌کارهای جدید و تبلیغات هدفمند متناسب با استراتژی وفاداری را به کسب و کارها ارائه می کند.

مشتاقیم به همکلامی با شما

با ما در ارتباط باشید